Signal je novodobým komunikátorem pro mobil i počítač

V současné době jsou v rámci spojení mezi lidmi hodně využívány mobilní komunikátory. Typickým příkladem je WhatsApp, Messenger, Viber nebo Signal. Právě poslední jmenovaný se stane tématem tohoto článku. Jeho obliba stoupá díky většímu důrazu kladenému na zabezpečenou komunikaci. A co všechno Vám tento komunikátor nabízí?

  • Propracované koncové šifrování.
  • Jednoduchost prostředí.
  • Zdrojový kód zveřejněný pod licencí GPLv3.

V čem Signal jednoznačně dominuje?

Pojďme začít hned klady této komunikační aplikace. Ta prezentuje šifrování libovolné komunikace, ať už jde o běžné posílání zpráv nebo o sídlení souborů, audio nahrávek a videí. Výjimkou nejsou ani hovory. Aplikace o Vás nesbírá žádná data, což z pohledu bezpečnosti potěší nejednoho uživatele.

Další výhody a případné nevýhody

Mezi výhody novodobého komunikátoru lze určitě zahrnout i to, že jde o open-source řešení. Pokud jsou Vám doposud prezentované informace stále málo, začtěte se do níže uvedených otázek a odpovědí, z nichž se dozvíte daleko více.

Co nabízí funkce mizejících zpráv?

Název této funkce je poměrně výstižný. Aplikace Signal umožňuje u vybraných kontaktů nastavení mizení zpráv po určité době. Od přečtení to může být například v řádu sekund, minut, hodin nebo dnů.

Lze si aplikaci nějak zabezpečit?

Ano, k tomu slouží například Touch ID a Face ID ve Vašem mobilním telefonu. Praktická je také funkce Čas zamknutí displeje, čímž zvýšíte celkovou bezpečnost.

Má Signal nějaké nevýhody?

Někomu může vadit snad pouze to, že v rámci komunikace je předáváno Vaše mobilní číslo. Díky němu je v podstatě identifikován nový kontakt. O připojení dalších kontaktů můžete být informováni. I takovou funkci lze aktivovat.

Pod jakými licencemi je zveřejněn zdrojový kód aplikace?

Je to pod licencí GPLv3 a serverového řešení pod licencí AGPLv3.

Na jakých platformách funguje aplikace Signal?

Využívat ji můžete na mobilních telefonech s operačním systémem iOS a Android. Dostupná je také na počítačích, kde je podporován operační systém Windows, MacOS a Linux.